Raadiku noortestaap

Jaanuarist septembrini toimub Lasnamäel Raadiku piirkonnas mitmekesine ja arendav  laste- ja noortetegevuste programm “Noorte oma Raadiku”. Kõik tegevused on huvilistele avatud ning tasuta.

Kõik tegevused toimuvad või algavad Raadiku Noortestaabist aadressil Raadiku 8b/1-5.

Pakume noortele erinevaid käelisi ja mängulisi tegevusi läbi mille arendatakse sotsiaalseid oskusi ning õpitakse tundma ja märkama oma ümbritsevat keskkonda. Koostöös kogenud tegijatega viime läbi järgmisi tegevusi: 

Raadiku noortestaap
 • Maist septembrini saavad kõik Raadiku lapsed näpud mullaseks teha!

  Lõbusa aiandustegevusena rajatakse lastega koos köögiviljapeenrad, mida hooaja jooksul saab harida, jälgida ja lõpuks sõna otseses mõttes nautida ka tulemust.

  Aiandustegevus on nii aktiivse vaba aja veetmise viis kui ka hea võimalus näidata lastele, kust tuleb igapäevane toit ja kuidas seda kasvatada. Aiandustegevus kasvatab hoolivustunnet. Kuna töötoad on gruppides, siis kasvatab tegevus lastes ka meeskonnaoskusi.

  Kuna kõik tegevused toimuvad Raadiku hoovides, saavad lapsed panustada omaenda kodukoha ilmemakas ja mõnusamaks muutmisse.

  12. mai:

  • Viljapuu istutamine
  • Lasanjepeenra ladumine

  16. juuni:

  • Vesi aias, veekogumi
  • Liigirikkus ja biosfäär, köögiviljataimede istutamine

  14. juuli:

  • Taaskasutus aias
  • Putukate otsimine luubiga

  18. august:

  • Aiasaaduste kasutamine

  15. september:

  • Lõpupidu ja marjapõõsaste istutamine


  Toimumisaeg: iga töötuba kestab ühel päeval 8h (hommikupoole 4h, vahepaus ja veel 4h)
  Toimumiskoht: kõik toimub õues, Raadiku hoovides
  Juhendajad: Liis Pihl ja Liina Metsaots (MTÜ Rabarber)

 • Juunis toimuvad igas Raadiku hoovis praktilised ja lõbusad töötoad, milles noored saavad ise ehitada euroalustest õuemööblit!

  Läbi töötoa on noortel võimalus ise mõjutada oma hoovikeskkonda, luua endale meelepärane vaba aja veetmise koht. Noored saavad läbi töötoa õppida praktilisi oskusi ning rakendada oma loovust. Kuna töötuba on grupis ja nõuab koostöövalmidust teistega, arendab töötuba suhtlemisoskusi ja meeskonnatööd.

  Toimumisaeg:  9.-10.juuni, 17. juuni (iga päeval toimub 2 töötuba; kokku 6 töötuba; iga töötuba 8h, milles valmistatakse igasse Raadiku hoovi üks õuemööbli komplekt)
  Toimumiskoht: kõik toimub õues, Raadiku hoovides
  Juhendaja
  maastikuarhitekt Kaisa Sard

 • Ootame kõiki noori linnaruumiga lähemalt tuttavaks saama!

  Töötubade eesmärk on panna noori rohkem märkama linnaruumi ja selle erinevaid kasutajaid. Seeläbi saame ühiselt aidata kaasa Raadikul noortele sobiva tegevusala kavandamisel. Tutvume linnaruumi kui meie igapäevase elukeskkonnaga läbi märkamise, analüüsimise ja väärtustamise.

  Töötubade teemad:

   • Maastikumäng – 20.jaanuar
   • Unistuste hoovi kavandamine – 10.veebruar
   • Unistuste hoovi maketeerimine – 3.märts
   • Helid linnaruumis – 7.aprill
   • Linnaruumiga tutvumine – aeg täpsustub
   • Noorte juhitud linnaretk – aeg täpsustub
   • Tänavakunsti töötuba – aeg täpsustub
   • Fotojaht  aeg täpsustub
   • Tänavamängud  aeg täpsustub


  Toimumisaeg:  kord kuus nädalavahetusel
  Toimumiskoht: “Raadiku Noortestaabi” ruumis Raadiku 8b/1-5 (helista alt kella!) ja õues
  Juhendajad: Maria Derlõš ja Epp Vehtramäe (MTÜ Linnalabor)

 • TASUTA kaberingi on oodatud kõik noored, nende vanemad ja teised huvilised ennast arendama ja meeldivalt aega veetma!

  Kaberingis antakse algteadmisi, õpitakse nii 64-ruudulist kui ka 100-ruudulist kabet ning tutvustatakse kabeteooriat.

  Kabemängu kaudu õpib loogilist mõtlemist, keskendumist ning analüüsivõimet, areneb loovmõtlemine ja otsustusvõime.

  NB! Kabemängu oskus ringi astumisel ei ole oluline!

  Kabe on lihtsate ja kergesti omandatavate reeglitega, kuid huvitav ja arendav mäng.

  Toimumisaeg: 16. jaanuarist teisipäeviti kell 18:00-19:30
  Toimumiskoht: “Raadiku Noortestaabi” ruumis Raadiku 8b/1-5 (helista alt kella!)
  Treener: Kristi Promet ja Irma Nahkor
   (MTÜ Nupuklubi); treeneri abina MTÜ Youth Club Active noorsootöötajad

 • Ootame kõiki lapsi ja noori mängima lõbusaid ja arendavaid lauamänge! Alias, Ligretto, Uno, Dixit, Hali-Gali – mis on sinu lemmik? Tule ja saa teada!

  Lauamängud arendavad loogilist ja abstraktset mõtlemist ning kujutlusvõimet. See on hea võimalus tutvuda ja suhelda teiste lastega ning leida uusi sõpru.

  Tule ise ja võta sõbrad kaasa!

  Toimumisaeg: alates 21. jaanuar pühapäeviti kell 11:00
  Toimumiskoht: Raadiku Noortestaabi ruumis Raadiku 8b/1-5 (helista alt kella!)
  Juhendaja: 
  noorsootöötaja Darja Lukjanica ja Polina Lyasheva (MTÜ Lasnaidee)

Kontakt: raadiku@linnalabor.ee

Tegevusi korraldab MTÜ Linnalabor koostöös MTÜ Lasnaideega ning teiste partneritega.

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.

Raadiku noortestaap

NOORTSTAABI SÜDMUSED

Screenshot 2018-04-08 23.56.47

Tule joonistama linnahelisid!

VÕTA SÕBER KAASA JA TULE JOONISTAMA LINNAHELISID! Aeg: 14. aprill kell 12Koht: “Raadiku Noortestaabi” ruumis Raadiku 8b/1-5 (helista alt kella!) Tasuta töötoas kuulame erinevaid linnahelisid ja joonistame nende põhjal OMA linnapildi! Iga koha helid moodustavad omamoodi helimaastiku, mis annavad meile infot selle paiga kohta. Mis heli teeb maja? Aga meie koduhoov? Kuidas erineb ühe tänava helid teisest?… Loe edasi »

Screenshot 2018-03-19 21.44.20

Prindi välja Mustakivi maastikumängu leht ja mine avastama!

Näiliselt üksluine Lasnamäe linnaruum on tegelikult täis avastamisrõõmu. Jagame Lasnaidee koostatud maastikumängu, et igaüks saaks seigelda mööda Mustakivi asumit ja avastada enda jaoks uusi ja ootamatuid paiku! Mängu käigus tuleb leida üles rohkem ja vähem varjatud kohad, tuletada meelde ajalugu ja märgata linnaruumi. Mäng nõuab osalejatelt tähelepanelikkust, oma ümbruskonda süüvimist ning sealsete võimaluste avastamist. Läbi maastikumängu… Loe edasi »

diy-board-game-kids-checkers-step-by-step-tutorial

Teisipäeviti toimub kabering professionaalse treeneri juhendmisel!

TASUTA kaberingi on oodatud kõik noored, nende vanemad ja teised huvilised ennast arendama ja meeldivalt aega veetma! Kaberingis antakse algteadmisi, õpitakse nii 64-ruudulist kui ka 100-ruudulist kabet ning tutvustatakse kabeteooriat. Kabemängu kaudu õpib loogilist mõtlemist, keskendumist ning analüüsivõimet, areneb loovmõtlemine ja otsustusvõime. NB! Kabemängu oskus ringi astumisel ei ole oluline! Kabe on lihtsate ja kergesti… Loe edasi »

2217262551_2da6a58fca_o

Tule mängima pühapäeviti lauamänge!

Avasta põnevaid lauamänge! Ootame kõiki lapsi ja noori mängima lõbusaid ja arendavaid lauamänge! Alias, Ligretto, Uno, Dixit, Hali-Gali – mis on sinu lemmik? Tule ja saa teada! Lauamängud arendavad loogilist ja abstraktset mõtlemist ning kujutlusvõimet. See on hea võimalus tutvuda ja suhelda teiste lastega ning leida uusi sõpru. Tule ise ja võta sõbrad kaasa! Toimumisaeg:… Loe edasi »

DSC_0192a

3. märtsil saab meisterdada oma unistuste hoovi

Võta sõber kaasa ja tule meisterdama põnevaid makette! TASUTA töötoas ootab SIND lõbus meisterdamine – õppime tundma mõõtkava ja erinevaid materjale. Tikkudest ja plastiliinist saad kujundada oma unistuste hoovi! Muuhulgas saad ka teada 10 erinevat viisi, kuidas teha puud vatist nööpnõelani ning palju muud! KAVA▪ Algus kell 13.00. ▪ Tutvustame maketi tegemist ja vahendeid▪ Maketeerimine üksi… Loe edasi »

visull

Tule ja joonista oma unistuste Raadiku hooviala!

10.veebruaril ootame kõiki noori (soovitatav vanus 12.-20.aastat) Raadiku noortestaapi (Raadiku 8b/1-5), et ühiselt mõelda, millest Raadiku hoovialadel on puudus ja millised on noorte endi unistuste hoovialad! Kõik osalejad saavad panna oma põnevad ja mitmekülgsed ideed paberile ja seejärel neid ka teistele tutvustada. KAVA:– Töötuba algab kell 13.00. – räägime lähemalt Raadiku hoovialadest ja sellest, millele peaks… Loe edasi »

visull 01 1

Tule avastama Mustakivi maastikumängule!

Maastikumäng on Mustakivi piirkonnas toimuv lõbus orienteerumis- ja seiklusoskusi proovile panev tasuta sündmus kogu perele. Mängu käigus tuleb leida üles rohkem ja vähem varjatud kohad, tuletada meelde ajalugu ja märgata linnaruumi. Mäng nõuab osalejatelt tähelepanelikkust, oma ümbruskonda süüvimist ning sealsete võimaluste avastamist. Läbi maastikumängu õpid paremini tundma oma kodupiirkonda ning avastad uusi põnevaid kohti!  Mängus… Loe edasi »