MTÜ Lasnaidee on vabatahtlik mittetulundusühing, mis püüab kohalike elanike kaasamisega ja kodanikualgatusega oma kodukoha elukeskkonda paremaks muuta. Lasnaidee pürgib võimalusterohkema ja kvaliteetsema elukeskkonna kujundamise poole koostöös võimuorganite, teiste vabaühenduste, äriühingute ja vastutustundlike piirkonna elanikega.

MTÜ Lasnaidee läheneb seni pigem passiivsena tuntud Lasnamäele kogukonnaarenduse ja elukeskkonna parandamise kaudu. Meie eesmärk on väärtustada Lasnamäed kui juba meeldivat elamiskeskkonda, millel on omad väärtused ning mille poolest kohalikud seda hindavad ja armastavad.

Lasnaidee tegeleb muuhulgas sündmuste ja aktsioonide korraldamisega, mis on suunatud elanike teadlikkuse ja motivatsiooni suurendamisele oma kodukoha suhtes, elavdavad ja mitmekesistavad linnaruumi ning suurendavad elanike ühtekuulvustunnet. Selliste sündmuste hulgas on näiteks LasnaPiknik, LasnaKino ja LasnaKirbukas, mille kohta saab rohkem infot siit.

Samuti tegeleme Lasnamäe elukeskkonna kujundamisega ja ilmestamisega Lasnaidee ühenduse liikmete ja teiste Lasnamäe elanike osalusel. Selliste tegevuste hulgas on näiteks Kotka trepi värvimise aktsioon “LasnaVärvid” ja Priisle pargi projekt.

Lasnaidee ühendus on registreeritud 2015. aasta veebruaris, kuid oma tegevuse alguseks loeme 2014. aasta juunit, kui toimus esimene LasnaPiknik. Meie ühenduses on ligi kümmekond erineva vanuse ja taustaga aktiivset ning säravat Lasnamäe elanikku, kes kõik usuvad Lasnamäe potentsiaali ning soovivad panustada oma kodukoha arengusse. Kui ka sinul on soov meiega koos midagi head korda saata, siis võta meiega julgelt ühendust siit (link).

MTÜ Lasnaidee sai hoogu tänu Linnalabori ühenduse projektile “Lasnamäe idee – paneelelamupiirkondade elanike aktiveerimine”, mis viidi läbi märts kuni august 2014 partnerluses MTÜga Kontakt EMP toetusel Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel. Rohkem sellest projektist saab infot siit.

Tutvu MTÜ Lasnaidee põhikirjaga siit.

Meist
Meist