Priisle park. Priisle kaared 2.0

2014 aasta kevadel toimus Lasnamäel, Priisle asumis märkimisväärne linnaruumi muutus – Priisle turu asemel alustati Maxima XXX ehitamisega. Kaubanduskeskuse lainemise tõttu hävines ka Lasnamäe üks tähelepanuväärne maamärk ja sümbol, nn “Priisle kaared”.

Betoonehitis, mis on tuntud ka kui “Santa Barbara” kaared, oli ainuke omalaadne Lasnamäe linnaruumi objekt, mis raamistas vaatekoridori Teletorni poole. MTÜ Lasnaidee otsustas pöörata avalikkuse tähelepanu sellele, et nende hävimise korral muutub Lasnamäe ilmetumaks ja kaotab omanäolise pärandi tükikese. Kuigi paljude jaoks ei tundunud kaared esteetilisena ja seostusid pooliku ehitisena, nägid mitmeid lasnamäelased objekti kui omaette väärtust ja Lasnamäe sümbolit. Lasnaidee eesmärgiks oli vabastada Priisle kaari kehtivatest stereotüüpidest ja anda sellele uus sisu ja tähendus.

Priisle kaarte halva tehnilise seisukorra ning kaubanduskeskuse projekteerimisplaani tõttu ei olnud kahjuks võimalik kaari säilitada. Vaatamata sellele, saavutas MTÜ Lasnaidee ja Maxima Eesti OÜ kokkuleppe, et viimane panustab Priisle kaarte hävimise korvamiseks Lasnamäele uue avaliku kunstiobjekti ja selle ümber loodava linnaruumi rajamisse.

Uus linnaruumi kunstiobjekt rajatakse 200m põhja suunas Teletorni poole kahe lasteaia esisele planeeritud haljasala osana. Koostöös Lasnamäe Linnaosa Valitsuse ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga, otsib MTÜ Lasnaidee parimaid lahendusi, kuidas teostada uue pargi ja kunstiobjekti rajamist. Lasnaidee nägemuses võiks uus kunstiobjekt olla Priisle kaartega võrreldavas mahus ja omada nendega sümboolset sidet.

Priisle pargi ja linnaruumi kunstiobjekti ehitamise protsessi saab mugavalt jälgida Lasnaidee Facebook evendilt siit.

Lasnamäelt pärit kunstnik Eve Kask

Lasnamäelt pärit muusik ja ajakirja "Plug" toimetaja Dan Rotar

Screenshot 2019-01-09 20.58.34

Jälgi Raadiku noortestaabi tegevusi Facebook grupist

Raadiku noortestaabi tegevusi saab nüüd mugavalt jälgida Facebook grupist. Kõigil on võimalik liituda grupiga, saada infot ja esitada oma küsimusi. Liitu Facebook grupiga siit – https://www.facebook.com/groups/raadikunoored/    

14053823_940243376102836_9224410101009589_o (1)

LasnaKino 2018: kutsume taas koos filme nautima!

> KINO TULEB TAAS LASNAMÄE ÕUELE! Lasnaidee jätkab juba armsaks saanud traditsiooniga – ka sel aastal saab nautida sumedaid augustiõhtuid väärt filmielamusega vabas õhus oma kodu lähedal!  Tasuta filmiprogramm kestab tänu mitmete lahkete partneritele seekord lausa VIIS õhtut järjest! Võta pere, sõber ja naaber kaasa ning saa osa erakordsest elamusest!  LasnaKino toimub viiel erineval rohealal…. Loe edasi »

Screenshot 2018-04-08 23.56.47

Tule joonistama linnahelisid!

VÕTA SÕBER KAASA JA TULE JOONISTAMA LINNAHELISID! Aeg: 14. aprill kell 12Koht: “Raadiku Noortestaabi” ruumis Raadiku 8b/1-5 (helista alt kella!) Tasuta töötoas kuulame erinevaid linnahelisid ja joonistame nende põhjal OMA linnapildi! Iga koha helid moodustavad omamoodi helimaastiku, mis annavad meile infot selle paiga kohta. Mis heli teeb maja? Aga meie koduhoov? Kuidas erineb ühe tänava helid teisest?… Loe edasi »

Screenshot 2018-03-19 21.44.20

Prindi välja Mustakivi maastikumängu leht ja mine avastama!

Näiliselt üksluine Lasnamäe linnaruum on tegelikult täis avastamisrõõmu. Jagame Lasnaidee koostatud maastikumängu, et igaüks saaks seigelda mööda Mustakivi asumit ja avastada enda jaoks uusi ja ootamatuid paiku! Mängu käigus tuleb leida üles rohkem ja vähem varjatud kohad, tuletada meelde ajalugu ja märgata linnaruumi. Mäng nõuab osalejatelt tähelepanelikkust, oma ümbruskonda süüvimist ning sealsete võimaluste avastamist. Läbi maastikumängu… Loe edasi »

diy-board-game-kids-checkers-step-by-step-tutorial

Teisipäeviti toimub kabering professionaalse treeneri juhendmisel!

TASUTA kaberingi on oodatud kõik noored, nende vanemad ja teised huvilised ennast arendama ja meeldivalt aega veetma! Kaberingis antakse algteadmisi, õpitakse nii 64-ruudulist kui ka 100-ruudulist kabet ning tutvustatakse kabeteooriat. Kabemängu kaudu õpib loogilist mõtlemist, keskendumist ning analüüsivõimet, areneb loovmõtlemine ja otsustusvõime. NB! Kabemängu oskus ringi astumisel ei ole oluline! Kabe on lihtsate ja kergesti… Loe edasi »

2217262551_2da6a58fca_o

Tule mängima pühapäeviti lauamänge!

Avasta põnevaid lauamänge! Ootame kõiki lapsi ja noori mängima lõbusaid ja arendavaid lauamänge! Alias, Ligretto, Uno, Dixit, Hali-Gali – mis on sinu lemmik? Tule ja saa teada! Lauamängud arendavad loogilist ja abstraktset mõtlemist ning kujutlusvõimet. See on hea võimalus tutvuda ja suhelda teiste lastega ning leida uusi sõpru. Tule ise ja võta sõbrad kaasa! Toimumisaeg:… Loe edasi »

DSC_0192a

3. märtsil saab meisterdada oma unistuste hoovi

Võta sõber kaasa ja tule meisterdama põnevaid makette! TASUTA töötoas ootab SIND lõbus meisterdamine – õppime tundma mõõtkava ja erinevaid materjale. Tikkudest ja plastiliinist saad kujundada oma unistuste hoovi! Muuhulgas saad ka teada 10 erinevat viisi, kuidas teha puud vatist nööpnõelani ning palju muud! KAVA▪ Algus kell 13.00. ▪ Tutvustame maketi tegemist ja vahendeid▪ Maketeerimine üksi… Loe edasi »

visull

Tule ja joonista oma unistuste Raadiku hooviala!

10.veebruaril ootame kõiki noori (soovitatav vanus 12.-20.aastat) Raadiku noortestaapi (Raadiku 8b/1-5), et ühiselt mõelda, millest Raadiku hoovialadel on puudus ja millised on noorte endi unistuste hoovialad! Kõik osalejad saavad panna oma põnevad ja mitmekülgsed ideed paberile ja seejärel neid ka teistele tutvustada. KAVA:– Töötuba algab kell 13.00. – räägime lähemalt Raadiku hoovialadest ja sellest, millele peaks… Loe edasi »

visull 01 1

Tule avastama Mustakivi maastikumängule!

Maastikumäng on Mustakivi piirkonnas toimuv lõbus orienteerumis- ja seiklusoskusi proovile panev tasuta sündmus kogu perele. Mängu käigus tuleb leida üles rohkem ja vähem varjatud kohad, tuletada meelde ajalugu ja märgata linnaruumi. Mäng nõuab osalejatelt tähelepanelikkust, oma ümbruskonda süüvimist ning sealsete võimaluste avastamist. Läbi maastikumängu õpid paremini tundma oma kodupiirkonda ning avastad uusi põnevaid kohti!  Mängus… Loe edasi »

DSC_3854

10. detsembril toimus Lasnaidee inspiratsiooniseminar

10. detsembril korraldas Lasnaidee hubases Bouche Cafe kohvikumiljöös inspiratsiooniseminari. Kutsusime kokku erinevaid inimesi, kes on varasemalt panustanud ja toetanud Lasnaidee tegevustesi, et koos laiemas ringis arutada, kuhu suundub ja kuidas saaks arendada kogukondlikkust Lasnamäel ja üldisemalt paneellinnakus. Milliseid valdkondi ja kuidas peaks elavdama? Kuidas saaks nii Lasnaidee kui ka teised lasnamäelased – ja mitte ainult… Loe edasi »