LasnaKino on esmakordselt 2015. aasta alguses Lasnamäe eri paikades läbiviidud kohalike ja välismaiste väärtfilmide vabaõhu kinosündmus.

Viis päeva kestva LasnaKino filmisündmuse kaudu elavdatakse avalik ruum ning tutvustatakse Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika. LasnaKino toob kokku nii kohalikud elanikud kui ka külalised kaugemalt ning loob läbi filmikunsti suhtlusplatvormi erineva suhtluskeele ja kultuuritaustaga inimeste vahel.

Filminäitamisega käib kaasas ka sellele eelnev arutelu, mida viiakse läbi samuti vabas õhus filmiga seostuval teemal. Arutelule kutsutakse nii filmitegijaid kui ka aruteluteema eksperte (filmikriitikud, sotsioloogid, kogukonnaeksperdid, keskkonnapsüholoogid jt). Arutelude käigus arutatakse aktuaalsete ühiskondlike teemade üle.

2015. aasta LasnaKino filmiprogramm oli mitmekesine ja kaasaegne, valiku seas oli tunnustatud filmiteosed. Sündmus toimus avalikus linnaruumis kaasates nii teadlike osalejaid kui ka juhuslikke möödujaid. Üritus oli kõikidele huvilistele avatud ja tasuta. Kogu üritus oli kahekeelne, filmid olid nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Vaata 2015. aasta LasnaKino sündmuse fotosid siit.

IMG_6437 2