LasnaKino

LasnaKino on esmakordselt 2015. aasta alguses Lasnamäe eri paikades läbiviidud kohalike ja välismaiste väärtfilmide vabaõhu kinosündmus.

Viis päeva kestva LasnaKino filmisündmuse kaudu elavdatakse avalik ruum ning tutvustatakse Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika. LasnaKino toob kokku nii kohalikud elanikud kui ka külalised kaugemalt ning loob läbi filmikunsti suhtlusplatvormi erineva suhtluskeele ja kultuuritaustaga inimeste vahel.

Filminäitamisega käib kaasas ka sellele eelnev arutelu, mida viiakse läbi samuti vabas õhus filmiga seostuval teemal. Arutelule kutsutakse nii filmitegijaid kui ka aruteluteema eksperte (filmikriitikud, sotsioloogid, kogukonnaeksperdid, keskkonnapsüholoogid jt). Arutelude käigus arutatakse aktuaalsete ühiskondlike teemade üle.

2015. aasta LasnaKino filmiprogramm oli mitmekesine ja kaasaegne, valiku seas oli tunnustatud filmiteosed. Sündmus toimus avalikus linnaruumis kaasates nii teadlike osalejaid kui ka juhuslikke möödujaid. Üritus oli kõikidele huvilistele avatud ja tasuta. Kogu üritus oli kahekeelne, filmid olid nii eesti- kui ka venekeelsete subtiitritega.

Vaata 2015. aasta LasnaKino sündmuse fotosid siit.

LasnaKino
14053823_940243376102836_9224410101009589_o (1)

LasnaKino 2018: kutsume taas koos filme nautima!

> KINO TULEB TAAS LASNAMÄE ÕUELE! Lasnaidee jätkab juba armsaks saanud traditsiooniga – ka sel aastal saab nautida sumedaid augustiõhtuid väärt filmielamusega vabas õhus oma kodu lähedal!  Tasuta filmiprogramm kestab tänu mitmete lahkete partneritele seekord lausa VIIS õhtut järjest! Võta pere, sõber ja naaber kaasa ning saa osa erakordsest elamusest!  LasnaKino toimub viiel erineval rohealal…. Loe edasi »

IMG_0705

LasnaKino filmiõhtud tõid kokku ligi 500 huvilist nii Lasnamäelt kui mujalt. Vaata fotosid!

LasnaKino kultuurisündmuse jooksul näidati 18-20. augustil Lasnamäe kolmes maalilises paigas kolmandat aastat järjest avaõhu kino. Meie eesmärk on huvitava filmisündmuse kaudu elavdada Lasnamäe avalikku ruumi  ja innustada inimesi kasutama selle täit potentsiaali.  Vaatamata heitlikule ilmale, tõi LasnaKino seekord kolme õhtu jooksul kokku ligi 500 huvilist ning lõi läbi filmikunsti suhtlusplatvormi erineva suhtluskeele ja kultuuritaustaga inimeste… Loe edasi »

LASNAKINO 2017 FB

18-20.august Lasnamäel saab taas nautida avaõhukino

Taaskord toimub Lasnamäe avarustes sumedatel augustiõhtutel tasuta vabaõhukino! Võta pere, sõber ja naaber kaasa ning saa osa erakordsest elamusest!  Filmivaatamisele eelneb avalik arutelu (u 45 min) filmitegijate ja asjatundjate osalusel. Kõik filmid on originaalkeeles eesti ja vene/inglise subtiitritega!  Filmilinastused toimuvad Lasnamäe kolmes eri paigus. Et keegi ära ei kaoks, jälgi juhiseid evendi seinalt ja googlemaps… Loe edasi »

IMG_6229

Augustis toimub esmakordselt Lasnamäe avarustes sumedatel suveõhtutel vabaõhukino!

Viis päeva kestva “LasnaKino” filmisündmuse kaudu elavdatakse avalik ruum ning tutvustatakse Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika. “LasnaKino” toob kokku nii kohalikud elanikud kui ka külalised kaugemalt ning loob läbi filmikunsti suhtlusplatvormi erineva suhtluskeele ja kultuuritaustaga inimeste vahel.  Filmiprogramm on mitmekesine ja kaasaegne, valiku seas on tunnustatud filmiteosed nii Eestist kui Venemaalt. Filmivaatamisele eelneb avalik arutelu (u… Loe edasi »