Raadiku kohalikkond

Mis on Raadikul hästi?

Mis võiks Raadikul paremini olla?

Millised võiksid olla lahendused ja kuidas neid koos ellu viia?

 

2008. aastal valminud Raadiku on üks vähestest Tallinna linna tellimusel ehitatud elamupiirkondadest ning elama võivad sinna juhtuda kõik need, kes taotlevad linnalt munitsipaaleluruumi. Selliselt on Raadiku elanikkond üpris kirju, kuid kindlasti nooremapoolne — Raadikule eraldatakse eluruumid eelkõige noortele peredele. Lasnaidee fookus on suunata selle mitmekesise ning sageli piirkonnas suhteliselt lühiajaliselt peatuva elanikkonna tähelepanu ning huvi sealsele välieluruumi parendamisele.

Soovime aru saada, kuidas just Raadiku elamupiirkonnas saaksid asjad paremini toimida. Selleks kogume küsimustiku kaudu esialgset infot, mille põhjal edaspidi koos huvitatud Raadiku elanikega maha istuda ja arutada, mida me päriselt saame Raadikul ära teha.

Algatust viiakse läbi koostöös linnauuringute keskusega Linnalabor ja Raadikut haldava Raadiku Arendus OÜ-ga.

Foto: Hendrik Osula
Foto: Hendrik Osula
095

Raadiku kevadpäeval käis töö ja lõbu käsikäes

Suured tänud kõigile osalejatele tegusa ja meeleoluka Raadiku kevadpäeva eest! Oli väga inspireeriv ja südamlik näha nii palju aktiivseid ja andekaid elanike. Oli tööd ja oli lusti! Tänu Raadiku elanikule ja fotograaf Diana Luttile on meil nüüd värvikad mälestused sellest päikselisest päevast! Täname andekaid ja julgeid esinejaid – tantsutrupp Irides ja tantsuansambel Celtic Unicorn! Kes veel… Loe edasi »

13323243_1025701167479232_1718246090414206121_o

3. juunil toimub Raadiku kevadpäev

3. juunil paneme Raadiku hoovid melust sumisema! Tule löö kampa ja korraldame koos ühe mõnusa päeva! Raadiku kevadpäevad pakuvad võimalust aktiivseks ja huvitavaks ajaveetmiseks vabas õhus ning samas rääkida kaasa Raadiku oluliste probleemide ja nende võimalike lahenduste üle. Juba on plaanis mitmeid meelelahutuslike tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele – improteatri mängud, kabe- ja lauatennise… Loe edasi »

Esimene Raadiku elanike kohtumine oli edukas

Esimene Raadiku elanike kohtumine oli edukas

Neljapäeval, 6. aprillil toimus esimene aktiivsete Raadiku elanike kohtumine. Täname kõiki osalejaid põneva ja asjaliku arutelu eest! Meil on hea meel, et Raadiku elanike seas on nii palju tegusaid ja oma elukeskkonnast hoolivaid inimesi. Kohtumisel toodi välja kuus peamist teemat: 1. Müra hoovides 2. Probleemsed kaaselanikud 3. Halduse ja heakorra korraldamine (suhtlus haldajaga) 4. Turvalisus… Loe edasi »

HEN_7858

Raadiku heaolu küsimustiku kokkuvõte

2- 27. veebruaril 2017 viidi Raadiku elanike hulgas läbi lühike  küsitlus, mis kaardistas suhtumist oma elukeskkonda, ootusi ja ettepanekuid selle kohta. Küsitlusele sai vastata nii veebis kui paberil, kokku täitis ankeedi 139 inimest. Alljärgnev on lühike kokkuvõte küsitluse peamistest tulemustest. Kuigi küsimustik on praeguseks suletud, siis ootame me jätkuvalt siinsete elanike elukeskkonda puudutavaid mõtteid ja… Loe edasi »

HEN_7784

6. aprill 18:00 toimub Raadiku elanike arutelu

Täname veel kord kõiki, kes vastasid veebruaris läbi viidud Raadiku heaolu küsimustikule. Järgmise sammuna Raadiku elukeskkonna paremaks muutmisel korraldame neljapäeval, 6. aprillil kell 18:00 arutelu, kus teeme lühikese ülevaate küsimustiku tulemustest ja arutame elanikelt laekunud ettepanekute üle. Toimumiskoht – Mahtra põhikool (Mahtra 60), fuajees teid juhatatakse õigesse ruumi. Palume kõiki Raadiku elanike, kes on huvitatud osalemisest,… Loe edasi »

HEN_7853

Raadikul on alanud uus koostööalgatus

Lasnaidee on alustanud koostööd linnateemade uuringukeskuse Linnalabor ja Raadiku haldusega tegeleva Raadiku Arendus OÜ-ga koostööd Raadiku elupiirkonna parendamise osas. Eesmärgiks on võimustada kohalike aktiivseid elanike, et läbi ühistegevuse muuta oma elukeskkond meeldivamaks ja sõbralikumaks. Esimese etapina tutvume lähemalt asumi ja selle elanikega. Selleks kaardistame kohalike ruumikasutust ning piirkonna ja selle lähialadel olevaid funtksioone (koolid, lasteaiad, poed,… Loe edasi »